Школа №7 » Матеріали за 24.03.2023

щодо попередження виникнення та розповсюдження COVID-19,
яке викликається вірусом
SARS-CoV-2 в місцях тимчасового
перебування населення в приміщеннях «Пунктів незламності»!
!!

Запорізьке міське управління Головного управління
Держпродспоживслужби в Запорізькій області нагадує щодо «Організації
проведення профілактичних, протиепідемічних заходів, спрямованих на
недопущення та запобігання поширенню випадків гострої респіраторної
хвороби COVID-19».

Повномасштабна війна почалася під час спаду чергової хвилі COVID-19. Із початком війни в Україні великі скупчення людей, зокрема в укриттях, місцях поселення внутрішньо переміщених осіб та у разі екстреної ситуації - аварійних відключень електроенергії чи теплопостачання, відсутності води і газу, спричинених ударами агресора по критичній інфраструктурі в місцях тимчасового перебування населення в приміщеннях «Пунктів незламності». Справді, під час війни через скупчення великої кількості людей зростає ризик виникнення і поширення інфекційних хвороб: кір, краснуха, епідемічний паротит, поліомієліт, дизентерія, туберкульоз, дифтерія, кашлюк, а також COVID-19, які можуть швидко поширюватися та загрожувати життю.

Коронавірусна інфекція – це гостре вірусне захворювання, яке викликається вірусом SARS-CoV-2  та характеризується переважним ураженням дихальної системи та шлунково-кишкового тракту. Відомо, що коронавірус передається повітряно-краплинним та контактним шляхами. Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці), після торкання до об’єктів (тварин, продуктів харчування, дверних ручок, поручнів), що контаміновані (забруднені) виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.