Школа №7 » Поради психолога батькам

Як уникнути конфлікту?

Автор: psychologist від 2-03-2021, 07:40

Як уникнути конфлікту?

Всі люди різні і ніхто не застрахований від конфліктів. Проте бувають ситуації, коли можна запобігти появі сварок, дотримуючись наступних порад:
- Уникайте образ. Про що б не йшлося, в якій би сфері не виникли суперечності, ніколи не ображайте опонента.
- Запитуйте. Інша людина завжди має свої власні потреби та цілі. Ми всі вступаємо у дискусію, маючи власну точку зору і власні припущення. Постановка запитань дає краще зрозуміти іншу сторону.
- Уникайте узагальнень. Вони нагадують про минулі конфлікти та викликають ще більший негатив. Це одна з найпоширеніших помилок нашої свідомості – схильність сприймати за правило будь-який єдиний випадок.
- Не тисніть на партнера – на все свій час. Деякі намагаються якомога швидше обговорити проблемні питання та закрити тему. Іншим, щоб тверезо обдумати ситуацію, потрібно більше часу.
- Будьте поблажливими. Спробуйте обговорювати все те, що вас дратує, на початковому етапі сварки. Будьте лояльними як до партнера, так і до себе.

Як зіпсувати собі життя? Звички, які тягнуть нас вниз

Автор: psychologist від 25-02-2021, 10:54

Як зіпсувати собі життя? Звички, які тягнуть нас вниз.
Кожній людині властива своя певна поведінка, яку формують її звички.
Саме вони керують нами та нашим життям. Вони можуть бути професійними й побутовими, соціальними та індивідуальними, а також такими, що виникають поступово або миттєво. При цьому одні звички є корисними, а інші навпаки — шкідливими.

Переходьте за посиланням та дивіться відео про те, як деякі звички тягнуть нас вниз та руйнують наше життя:

Як батькам уберегти дітей від самогубства?

Автор: psychologist від 25-02-2021, 10:45

Як батькам уберегти дітей від самогубства?

З початку 2021 року в Україні у різних регіонах почастішали випадки самогубств серед підлітків.
Обставини смерті у кожному випадку різні, серед можливих причин – вплив соцмереж та небезпечних ігор, на кшталт, «Синій кит» чи «Момо».

• Щоб вберегти своїх дітей від фатальних вчинків, батьки мають бути особливо уважними та розважливими.
  • Розмовляйте зі своїми дітьми про небезпеку в інтернеті.
  • Цікавтеся життям своєї дитини, її почуттями та переживаннями. Приймайте її, без приниження, критики й знецінення.
  • Приділяйте більшу увагу психологічному стану дитини.
  • Діти є дуже чутливими та вразливими. Підтримуйте та допомагайте їм. Пам’ятайте, що жорсткі заборони та ваше суворе ставлення можуть погіршити ситуацію.
  • Зверніть увагу на коло спілкування дитини.
  • Слідкуйте за поведінкою своєї дитини в реальному та онлайн-житті. Якщо помітили різкі зміни, або маєте певні сумніви та побоювання – зверніться за психологічною підтримкою.

Чому не всяка похвала - корисна, або Як мотивувати дитину розвиватися

Автор: psychologist від 16-02-2021, 09:04

Батьки та педагоги можуть не замислюючись повторювати шаблонні фрази для похвали. «Молодець!», «Яка ти розумниця», «Класно/чудово/красиво тощо» — діти очікують і начебто домагаються від нас цих слів. Таку реакцію вони сприймають як позитивну, підтримувальну, втім, насправді, часто вона — порожній звук. Узагальнена похвала не містить важливого повідомлення для дитини, не пояснює: «Чому в цій ситуації я молодець? Що саме я роблю добре? Чого я навчився, що я тепер умію?», — а значить, не дає засвоїти досвід із повною користю.

Як підтримати дітей під час карантину

Автор: psychologist від 27-04-2020, 17:22

Як підтримати дітей під час карантину

Зараз час величезних змін та потрясінь для всіх, зокрема, і для дітей. Щоб впоратися з усіма викликами пандемії та карантину, їм потрібна наша доросла мудрість та підтримка. Подолання усіх цих труднощів – хоч і як це непросто, теж нагода для нас стати ближчими, і нагода допомогти нашим дітям зростати, ставати добрішими, співчутливішими та сильнішими у випробуваннях.

5 порад як дивитися новини про COVID-19

Автор: psychologist від 13-04-2020, 17:04

5 порад як дивитися новини про COVID-19

Новини про коронавірус викликають у деяких людей тривогу. Тому пропонуємо вам ознайомитися з рекомендаціями, які допоможуть впоратися з нею, зберегти тверезий погляд на те, що відбувається і підтримувати позитивний підхід.

Як розважити дітей під час вимушеного карантину

Автор: psychologist від 6-04-2020, 09:00

Під час карантину лікарі рекомендують залишатися вдома та уникати контактів з оточуючими.

Відтак діти вимушені займатися навчальною діяльністю вдома.

Більшість батьків встигли за час карантину зіткнутися з низкою ускладнень: як допомогти дитині із навчанням, як зберегти спокій, коли діти буквально божеволіють через вимушену ізоляцію, як не нашкодити дитині через власні проблеми чи негаразди, як мінімізувати час проведений за гаджетами, і при цьому не стати «катом» в очах дитини? Особливо потерпають батьки молодших школярів, так як в силу свого віку більшість дітей самі не здатні надовго захопити себе якимись цікавими і при цьому розвиваючими заняттями.

Онлайн консультації з психологом!

Автор: psychologist від 23-03-2020, 15:15

Через вимушений карантин, я, як і більшість із нас, залишаюся вдома. Проте це не має стати на заваді нашій співпраці!

В разі необхідності можете телефонувати мені за номером 0661878390, написати у Viber, або заповнити онлайн форму, за допомогою якої будете мати можливість проконсультуватися з будь-якого питання в зручний для Вас час і при цьому, за бажанням, зберегти анонімність.

Перейти на форму можна за посиланням:

або відсканувавши QR-код: