Школа №7 » Сторінка психолога

Вчимося опановувати свої емоції та реакції

Автор: psychologist від 3-03-2022, 16:00

В разі необхідності ви можете звернутися за консультацією до практичного психолога! Можете телефонувати за номером 0661878390, написати у Viber, або заповнити онлайн форму, за допомогою якої будете мати можливість проконсультуватися з будь-якого питання в зручний для Вас час і при цьому, за бажанням, зберегти анонімність.

Перейти на форму можна за посиланням

або відсканувавши QR-код:

 

Як швидко заспокоїтися у кризових ситуаціях

Автор: psychologist від 3-03-2022, 10:08

Уміння керувати своїм здоров’ям, емоційним станом — це перший і дуже важливий щабель самозбереження.


Людина — живий організм, що прагне зберігати стабільність у постійно змінюваних умовах довкілля. Стрес — це природна реакція організму на подразник, яка допомагає нам впоратися з мінливістю середовища, щоб повертати своє життя до стабільності. У стресовій ситуації відбуваються зміни на фізіологічному рівні, відповідно на психоемоційному — виникає багато енергії для долання подразника. Як заспокоїти себе? 


Як наші думки здатні нас погубити?!

Автор: psychologist від 3-03-2022, 09:50

В стресових ситуаціях часто людина самостійно здатна знищити себе зсередини своїми думками. Натомість важливо змусити себе думати конструктивно!

Нижче наведені декілька прикладів думок, які деструктивно впливають на нашу поведінку та свідомість.

 

Як уникнути конфлікту?

Автор: psychologist від 2-03-2021, 07:40

Як уникнути конфлікту?

 

Всі люди різні і ніхто не застрахований від конфліктів. Проте бувають ситуації, коли можна запобігти появі сварок, дотримуючись наступних порад:
- Уникайте образ. Про що б не йшлося, в якій би сфері не виникли суперечності, ніколи не ображайте опонента.
- Запитуйте. Інша людина завжди має свої власні потреби та цілі. Ми всі вступаємо у дискусію, маючи власну точку зору і власні припущення. Постановка запитань дає краще зрозуміти іншу сторону.
- Уникайте узагальнень. Вони нагадують про минулі конфлікти та викликають ще більший негатив. Це одна з найпоширеніших помилок нашої свідомості – схильність сприймати за правило будь-який єдиний випадок.
- Не тисніть на партнера – на все свій час. Деякі намагаються якомога швидше обговорити проблемні питання та закрити тему. Іншим, щоб тверезо обдумати ситуацію, потрібно більше часу.
- Будьте поблажливими. Спробуйте обговорювати все те, що вас дратує, на початковому етапі сварки. Будьте лояльними як до партнера, так і до себе.

Як зіпсувати собі життя? Звички, які тягнуть нас вниз

Автор: psychologist від 25-02-2021, 10:54

Як зіпсувати собі життя? Звички, які тягнуть нас вниз.
Кожній людині властива своя певна поведінка, яку формують її звички.
Саме вони керують нами та нашим життям. Вони можуть бути професійними й побутовими, соціальними та індивідуальними, а також такими, що виникають поступово або миттєво. При цьому одні звички є корисними, а інші навпаки — шкідливими.

Переходьте за посиланням та дивіться відео про те, як деякі звички тягнуть нас вниз та руйнують наше життя:

Як реагувати на негатив в соцмережах

Автор: psychologist від 25-02-2021, 10:24

Як реагувати на негатив в соцмережах

 

Злісні коментарі в мережі стали буденністю, але завжди можна навчитися правильно на них реагувати.

  • В першу чергу можете порадіти — вас читають/дивляться. Те, про що ви пишете, цікавить людей.
  • Якщо коментар конструктивний, розгляньте його як запрошення до діалогу — пояснюйте свою думку, дискутуйте.
  • Якщо бачите, що перед вами «стовідсотковий хейтер» — не підливайте масла у вогонь, адже саме цього він чекає. Він хоче вивести вас з рівноваги і змусити грати на своїх умовах. Агресивна відповідь не тільки не розв'яже проблему, а й змусить вас відчути себе ще гірше. Якщо не можете стриматися, напишіть емоційну відповідь, але не публікуйте її. Зачекайте до завтра, а в цей час зосередьтеся на речах, які дійсно важливі для вас. Потім видаліть те, що було написано на емоціях.
  • Ніколи не відповідайте агресією, іронією і повчаннями. Якщо, звичайно, не хочете нарватися на нові образи в більших масштабах. Задумайтесь краще, чи вартий негативний коментар вашої уваги, адже хейтер тільки цього і чекає.

Гра в «ізоляцію», або як адаптуватись до режиму «карантин»

Автор: psychologist від 13-04-2020, 09:57

Гра в «ізоляцію», або як адаптуватись до режиму «карантин» - поради психолога для підлітків

Гра в «ізоляцію», або як адаптуватись до режиму «карантин»

Більшість із Вас, впевнена, спершу неабияк зраділи карантинним умовам, проте зараз, коли вся країна живе в умовах вимушеної ізоляції, діти, буквально божеволіють від неможливості провести час із друзями займаючись улюбленими заняттями за межами квартири. Через це Ви, можливо, потерпаєте від самотності, а Ваші будні поступово перейшли у режим очікування виходу із карантину.

Назад Вперед
Наверх