Школа №7 » Матеріали за 15.12.2023

ОБЛАСНИЙ ЕТАП ХХІV МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА.

Автор: psychologist від 15-12-2023, 11:50

9 грудня 2023 року відбулася важлива подія – обласний етап ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

В Україні Петра Яцика знають як засновника Міжнародного конкурсу знавців української мови, який проводиться і після його смерті. Його називають однією з найцікавіших постатей ХХ ст. Канадський підприємець українського походження, відомий меценат, який вважав, що найбільш ефективно і перспективно вкладати гроші в освіту. Він ще до незалежності України популяризував українську історію, мову, науку та підтримував численні українознавчі наукові проєкти.

Багато українських письменників та поетів наголошували на значущості рідної мови. Про її важливість ми говоримо і сьогодні: «Поки живе мова – житиме й народ, як національність…».

Метою конкурсу є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, сприяння утвердженню її статусу як державної, піднесення престижу української мови серед молоді, бо немає народу без його рідної мови.

Цьогоріч в обласному етапі ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика взяли участь 137 осіб, серед них: учні закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти.

Захід відбувся на базі Педагогічного фахового коледжу комунального закладу вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради з обов’язковим дотриманням безпекових умов.

Від нашого закладу освіти маємо двох переможців. Учениця 4-Б класу, Радіонова Вікторія, посіла І місце! Дівчинку підготувала досвідчений педагог, Лариса Єрьоміна. ІІ місце посів Ніконов Мирослав, учень 6 класу. Наталія Гарькава підготувала хлопчика.

Пишаємося! Подальших перемог!!!