Школа №7 » Поради психолога батькам » Діти та гаджети: як запобігти залежності?

Діти та гаджети: як запобігти залежності?

Автор: psychologist від 13-02-2017, 15:03

 

Звісно, чітко визначених вікових рамок немає: батьки самостійно вирішують, коли настане момент купівлі телефону чи комп’ютера для дитини.Але є кілька порад, як убезпечити дітей від надмірного користування електронними пристроями.

Якщо в силу певних факторів ви вирішили, що настав той момент, коли потрібно придбати дитині телефон, почніть із найпростіших.  Достатньо простої моделі із невеликою кількістю функцій. 

Пам’ятайте, що діти повторюють дії батьків. Тож якщо ви постійно заглядаєте у свій телефон чи не можете відірватись від стрічки новин, не чекайте, що дитина не буде проводити увесь свій вільний час, граючись  в ігри на смартфоні абощо. 

Щоб дитина не стала залежною від електронних пристроїв, треба  частіше виходити з дітьми на прогулянки чи займатись різними справами, для яких не потрібно використовувати гаджети. Це на підсвідомому рівні покаже, що живе спілкування значно приємніше і краще, ніж спілкування у соціальних мережах чи онлайн-гра.

Також рекомендується нагадувати дитині, що смартфон – це не лише ігри та розваги, але і навчальний канал, за допомогою якого можна знайти чимало корисної пізнавальної інформації. Врешті, батьки повинні супроводжувати дитину на всіх етапах знайомства з електронними пристроями і нагадувати, що гаджети ніколи не зможуть замінити справжнє спілкування.