Школа №7 » Поради психолога батькам » Вплив соціальних мереж на підлітків (з виступу перед батьківською громадою та вчителями)

Автор: psychologist від 14-02-2017, 16:04

Соціальна мережа з точки зору підлітка

Майже кожен підліток зареєстрований в тій чи іншій соціальній мережі і кожен знаходить причину або ряд причин для цього:

• Знайомства. У підлітковому віці дуже важливим фактором соціальної реалізації є розширення кола спілкування. Так як віртуальні майданчики відразу надають певну інформацію про людину, то вибрати однодумців стає набагато простіше, ніж в реальному житті.

• Можливість безперешкодно ділитися своїми фото і відео, а також переглядати подібну інформацію друзів і знайомих.

• Наявність великої кількості розважального контенту - додатків та ігор. Підлітки часто шукають спосіб хоч якось зайняти свій час.

• Відкритий доступ до будь-якої інформації (різноманітні заборонені теми).

• Розкутість в спілкуванні, яка досягається за рахунок відсутності особистого контакту, таким чином, зниження рівня відповідальності за свої слова і вчинки також дуже приваблює підлітків.

Причини захоплень підлітків соціальними мережами

Говорячи про причини, які штовхають підлітка в мережеві простори можна розрізнити два типи:

поверхневі:

• Погоня за модою (стадний інстинкт).

• Елементарний інтерес до нового. Ця причина цілком зрозуміла, вона обумовлена ​​нормальним людським прагненням до пізнання і розвитку.

• Розширення меж спілкування. Можливість знайомитися і спілкуватися, незважаючи на географічні рамки, дуже приваблива для більшості людей, особливо підлітків, які активно шукають друзів, здатних зрозуміти і розділити їх переживання.

глибинні:

• Втеча від реальності. Підліток - людина в процесі пошуку свого місця в світі. Часто, якщо він не в змозі задовольнити всі вимоги, він намагається створити навколо себе світ, який би його прийняв.

• Пошук або неприйняття свого «Я». Ця причина дуже співзвучна з першою. Пошук себе - справа цілком нормальна і корисна за умови, що людина, в результаті, розуміє і приймає себе, але якщо цього не відбувається, то багато хто створює собі фейкові сторінки, часто навіть не одну, і намагаються жити і навіть мислити, як вигаданий персонаж .

• Організація особистого простору. Багато батьків настільки бояться за своїх підростаючих чад, що намагаються повністю контролювати їх життя. Таким чином, єдиним захищеним від втручання дорослих ресурсом стає запаролена, часто фейкова сторінка в соціальній мережі.

Як уберегти від негативного впливу соціальних мереж свою дитину

Можна визначити ряд заходів, при дотриманні яких негативного впливу можна спробувати уникнути:

• Визнання прав дитини. Багатьом дорослим здається, що діти - це частина їхнього власного «Я», проте, це зовсім не так. Дуже часто інтереси перших стають незрозумілими для других, варто шукати нові способи взаємодії зі своїми дітьми і приймати їх захоплення. Тоді підлітку захочеться ділитися думками не у віртуальному, а в реальному світі.

• Справжній інтерес до діяльності дитини. Жодна соцмережа не в змозі замінити підтримку та заінтересованість батьків.

• Активне, але ненав'язливе прилучення до реального світу. Коло реального спілкування повинен бути більш значущим, ніж віртуальні друзі.

• Відсутність тотального контролю. Заборонений плід завжди солодкий, тому, якщо батьки не вимагають вивертати навиворіт душу дитини перед ними, то і навмисно ховати він її не стане.

Таким чином, варто визнати, в першу чергу, відповідальність батьків за взаємодію підлітка і соціальних мереж. При належній увазі й турботі негативного впливу цілком можна уникнути.