Школа №7 » Корисні поради

Поради батькам на час пандемі

Автор: admin від 31-08-2020, 14:57
Батьки – повноцінні учасники освітнього процесу, і учні потребують їхньої підтримки під час навчання. Результати міжнародного дослідження PISA показують, що ті діти, яких підтримують батьки, мають кращі результати навчання.
Також в умовах змішаного чи дистанційного навчання важливо технічно допомогти дітям отримувати знання.
Як говорити з дітьми про COVID-19, чим зайняти дитину під час карантину, як сформувати правильний розпорядок дня – про це на інше можна дізнатись із порад батькам на час пандемії, які розробили ЮНІСЕФ Україна та МОН.
Поради, які стосуються дітей різного шкільного віку від дошкільнят до підлітків, знаходять у матеріалах за посиланнями:
гайдлайни
Відвідування шкіл
Під час карантину батьки та супроводжуючі особи не можуть заходити до шкіл – таку норму містять вимоги головного санлікаря. Це обмеження має на меті зробити умови у школах ще більш безпечними для учнів і педагогів, адже так у школу потраплятиме менше людей.
Ті, хто супроводжує осіб з інвалідністю, можуть заходити до шкіл, як і раніше.

Щодо спалаху поліомієліту в Україні

Автор: admin від 2-02-2016, 13:01

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, у серпні 2015 року два випадки поліомієліту, спричинені вакцино-спорідненим поліовірусом були підтверджені в Україні.

Відповідно до міжнародних медико-санітарних норм Європейське бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я оповістило про цю ситуацію Глобальну ініціативу з ліквідації поліомієліту (GPEI). З того часу партнери GPEI підтримують Україну, аби зупинити передачу поліовірусу і повернути країні статус вільної від поліомієліту.

Згідно із міжнародними стандартами, однією із ключових вимог у відповідь на спалах поліомієліту є проведення загальнонаціональних заходів із вакцинації дітей відповідної вікової групи, включно із щонайменше одним раундом вакцинації дітей віком до 10 років.

Вважається, що діти цілком захищені від поліомієліту, якщо 95% цільової групи вакциновані оральною поліовакциною (ОПВ).

Щоб задовольнити ці вимоги, Міністерство охорони здоров’я України схвалило проведення трьох раундів додаткових заходів із імунізації з жовтня 2015 року до лютого 2016 року:

1-ий раунд – діти віком до 6 років (19 жовтня – 7 листопада 2015);

2-ий раунд – діти віком до 6 років (30 листопада - 18 грудня 2015);

3-ий раунд – діти віком до 10 років ( 25 січня – 5 лютого 2016).

У кожному із перших двох раундів понад півтора мільйона дітей були вакциновані від поліомієліту. Під час проведення третього раунду потрібно охопити вакцинацією майже 5 мільйонів дітей дошкільного і шкільного віку.

Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я України продовжує інформаційну кампанію щодо вакцинації та запобігання інфекційних хвороб в Україні.

З огляду на зазначене, рекомендуємо місцевим органам управління освітою налагодити співпрацю з обласними (районними) департаментами охорони здоров’я та координаторами проведення додаткових заходів із імунізації. Сприяння в організації процесу вакцинації у школах і дитячих садках, просвітницька робота з батьками і співпраця з медичними працівниками є надзвичайно важливими для зупинення циркуляції вірусу поліомієліту в Україні.

Міністерством охорони здоров’я розроблено рекомендації щодо проведення вакцинації проти поліомієліту вакциною ОПВ в рамках третього раунду, що додаються.

Заступник Міністра   Павло Хобзей

Читати далі