» » День української мови та писемності
*** Актуальна інформація щодо прийому документів до 1-ого класу розміщена тут ***

Автор: psychologist від 13-11-2017, 10:07

Чернецтво Нестор прийняв у 17-річному віці, пізніше висвячений в сан диякона. Він був книжником з широким історичним світоглядом і великим літературним хистом. Автор двох відомих творів – «Житіє Бориса і Гліба» та «Житіє Феодосія Печерського», складених у кінці ХІ ст. або на початку ХІІ ст.

Всесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя – участь у літописанні Київської Русі. Він переробив зведення Никона (1073) та Іоанна (1093), опрацював низку нових усних і письмових джерел, довів розповідь до 1113 року, надав їй літературної форми. Так на початку ХІІ ст. виникла перша редакція «Повісті минулих літ».

Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду».

День української мови та писемності

Традиційно у нащій школі було проведено багато заходів до Дня української писемності та мови. У шкільній бібліотеці була організована виставка сучасної української художньої літератури "Від Нестора Літописця до Василя Шкляра". Були проведені відкриті уроки з української літератури.

День української мови та писемності

Для учнів початкової школи старшокласники провели інформаційний вісник "Як гул століть, як шум віків, як бурі подих, - рідна мова!". Учні 5-11 класів займалися оформленням стенду до Дня української писемності та мови.

День української мови та писемності

На перервах були проведені радіолінійка "Рідна мова, рідний край, рідна віра - усе нам найдорожче і святе"

9 листопада о 12:30 вчителі школи та учні 9-11 класів прийнали участь у Радіодиктанті національної єдності.

Девіз цьогорічного радіодиктанту - "Нас багато. Ми різні. Але нас об'єднує спільна мета"