» » Заходи, спрямовані на запобігання та протидію булінгу
*** Актуальна інформація щодо прийому документів до 1-ого класу розміщена тут ***

Автор: psychologist від 25-10-2019, 12:52

Інформація щодо проведених заходів,

спрямованих на запобігання та протидію булінгу

продовж вересня-жовтня 2019 року,

зокрема в рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу

В рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу практичним психологом Ведмеденко С.А. була проведена година психології з елементами тренінгу для учнів 5-6 класів з метою формування толерантної поведінки до оточуючих та профілактики проявів дискримінації в учнівському колективі. Під час тренінгу учні виготовляли фігурки-пазли, які, на їх думку були максимально схожими на них самих та найкращим чином передавали їх внутрішній світ. Зібравши пазл класу, кожна фігурка знайшла своє місце. Учні з великим задоволенням розглядали фігурки, адже кожна була неповторною зі своїм стилем та характером, а головніше частинкою єдиного цілого.

Заходи, спрямовані на запобігання та протидію булінгу

Класні керівники на виховних годинах, присвячених протидії булінгу, ще раз нагадали дітям про важливість виваженого та терпимого ставлення один до одного.

Заходи, спрямовані на запобігання та протидію булінгу

Разом із практичним психологом учні відзняли відеоролик, метою якого було ознайомити молодь з формами знущань, їх наслідками, продемонструвати рівні учасності підлітків та ступінь байдужості свідків знущань. Вживаючись в ролі, учні мали можливість краще усвідомити, та переосмислити свій власний стиль спілкування один з одним.

Нагадуванням про важливість та гостроту сучасної проблеми був проведений конкурс малюнків «Ця рука нікого не вдарить», оновлений стенд «Я маю право!», оновлена інформація на шкільному сайті для батьків та учнів щодо відповідальності осіб за прояви булінгу.

Заходи, спрямовані на запобігання та протидію булінгу

Була організована лекторська група «Зупинемо булінг разом».

Заходи, спрямовані на запобігання та протидію булінгу

Безперервно ведеться робота, направлена на вивчення проблеми булінгу: з учнями проводяться бесіди, анкетування, створений онлайн сервіс для анонімного опитування учнів, для безперервного оновлення статистичних даних та можливості слідкувати за динамікою проблеми.

Заходи, спрямовані на запобігання та протидію булінгу

З учнями початкових класів були організовані зустрічі із представниками патрульної поліції з лекцією «Безпечне довкілля: як діяти у випадках коли потрапляєш у небезпечну ситуацію».

Заходи, спрямовані на запобігання та протидію булінгу

З метою своєчасного попередження деструктивних проявів серед учнівської молоді практичним психологом була проведена діагностика психічних станів та настроїв за методикою Айзенка. Результати досліджень були підставою для надання рекомендацій класним керівникам.