» » День пам’яті Героїв Крут
*** Актуальна інформація щодо прийому документів до 1-ого класу розміщена тут ***

Автор: psychologist від 29-01-2018, 14:05

Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції і героїзму, українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім, під тиском ворога, українські бійці організовано відступили до ешелонів і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота – 27 хлопців, заблукавши у темряві, повернулися до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. Вони потрапили в полон. Хлопців катували, а потім стратили. Згодом майже всіх героїв поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

У квітні 1918 року завдяки підтримці німецьких та австро-угорських військ (відповідно до Брестського договору) українці звільнили від більшовиків майже всю Україну. Отже, бій під Крутами став боєм за майбутнє України.

Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на кілька днів, коли тривали переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. Важливо було, аби на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

У нашій школі 29 січня було проведено єдину класну годину: «Урок мужності до Дня пам’яті Героїв Крут»

День пам’яті Героїв Крут

Учні мали змогу ознайомитися з історичними фактам подій 1918 року під Крутами, переглянувши тематично-інформаційний стенд: «Крути – бій за майбутнє», який був оформлений українською та англійською мовами.

День пам’яті Героїв Крут

На перервах учні також мали змогу переглянути тематичну виставку літератури  у шкільній бібліотеці: «Понад Крутами вічність у сурми сурмить»

День пам’яті Героїв Крут

На перервах актив шкільного радіо вже традиційно провели ефір «Пам’ятай про Крути»