Школа №7 » Матеріали за 13.10.2020

День українського козацтва та День захисника України!

Автор: admin від 13-10-2020, 16:00

Святкувати День захисника України на офіційному рівні почали з 2014 року відповідно до указу тодішнього президента Петра Порошенка. Свято запровадили на тлі збройної агресії Росії на Донбасі та анексії нею Криму.

Датою Дня захисника України було обрано 14 жовтня, враховуючи історичні традиції вшанування українського війська. Цього дня, як відомо, святкується День українського козацтва та Покрова Пресвятої Богородиці, адже саме Матір Божу козаки вважали своєю небесною заступницею й покровителькою.

Складний для України час вимагає відродження та безперервної еволюції питань національного змісту і характеру. Адже перемогу в житті здобуває не сила рук і навіть не сила розуму, а сила духу. Важливо, щоб сучасні діти, юнацтво, мали розум, зігритий серцем, інтелект, не байдужий до долі народу, нації, батьківщини, щирі прагнення, здатні виплекати сонцелюбні пагони віри у вічні цінності та високі національні ідеали.

У переддень 14 жовтня – Дня захисника України, Дня українського козацтва, Дня української повстанської армії (УПА), Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці  – у школі  в 1-11 класах були проведені класні години до  Дня українського козацтва та Дня захисника України, метою яких стало формування в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», плекання громадянських якостей, почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни усіх поколінь та історичних віх.        .

Проведено конкурс малюнків «Козацька слава» для учнів 5-6 класів, конкурс стіннівок «Свято Покрови та День українського козацтва: історія та сучасність» для учнів 7-8 класів, а серед старшокласників оголошено конкурс буклетів «З історії свята Дня захисника України».

Наші юні козачата завітали на класні години початкової  школи, де дуже жваво, цікаво повідали маленьким учням історію запорізького козацтва.

До свята долучились учні групи подовженого дня. Діти із захопленням виготовляли різноманітні, яскраві, кольорові листівки для захисників України.

До дня українського козацтва була оголошена благодійна акція «Засоби особистої гігієни для бійців». Усі зібрані речі будуть передані шкільним парламентом до військової частини 3033.

14 жовтня має бути святим днем не лише для православних християн, але й для всіх свідомих громадян: ми не повинні бути байдужими до минулого рідного краю. У цей складний для України час потрібно знаходити те, що єднає нас – різних, проте рівних громадян вільної держави. Вчителі та учнівський колектив нашої школи  ревно береже історичну пам'ять нашого народу і популяризує його традиції.