» Материалы за 09.05.2020
*** Актуальна інформація щодо прийому документів до 1-ого класу розміщена тут ***

Розповідь про війну

Автор: admin від 9-05-2020, 10:00

Розповідь про війнуВійна ... Вона постукала в кожен будинок, принесла біду, торкнулася долі багатьох сімей. З кожної сім'ї пішли на фронт батьки і діти, чоловіки, бабусі і дідусі, брати і сестри ....

Війну я бачила тільки в кіно і читала про неї в книгах. Але найяскравішими і правдивими в моїй пам'яті на все життя стали розповіді про війну мого прадіда. Адже Велика Вітчизняна війна залишила незгладимий слід в історії нашої сім'ї.

Мій прадід, Старостенко Аврам Архипович, народився 30 жовтня 1912 р в селі Піскошине Запорізької області Веселівському р-н. Пішов на фронт восени 1941 року. Воював в Криму, після чого був включений до складу роти, яка була спрямована в Краснодар. В результаті чого навесні 1942 року потрапив в оточення і був узятий в полон німецькими загарбниками. Мій прадід мав звання старшого сержанта і був нагороджений медаллю «За відвагу» і орденом II ступеня «За бойові заслуги» а так само ювілейними нагородами. Мій прадід до кінця 1944 вважався безвісти зниклим. Після звільнення російськими військами з полону вів військові дії на території Німеччини.

Після перемоги над фашистською Німеччиною повернувся додому в рідне селище, де на нього чекала родина.

Напевно, немає людини, яка б не знала мого прадіда. Щороку, 9 травня, мого прадіда запрошували в школу. Він розповідав свої військові історії учням.

У пам'яті односельчан він залишився хоробрим солдатом, розумним, добрим і чуйним чоловіком. Ми часто розглядаємо дідусеві військові фотографії, листи-листівки, нагороди. Я пишаюся своїм прадідом. Впевнена, що його приклад допоможе стати мені і багатьом людям, які знали його, гідними громадянами Вітчизни.

З вдячністю від майбутніх і нинішніх поколінь правнучка Танцур Ілона.