Школа №7 » Правила БЖД » БЕЗПЕКА НА ВОДІ

БЕЗПЕКА НА ВОДІ

Автор: admin від 23-05-2012, 12:39

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Не рекомендується купатися у річках та озерах де, є таблички з написом « Купатися заборонено»

• Не запливайте за буйки.
  • Не пірнайте у невідомих місцях, спочатку обстежте водойму й переконайтесь, що під водою немає каміння, залізяк, гострих кілків або ж мілин.
  • Уникайте води зі швидкою течією.
  • Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах.
  • Забороняється купатися у стані сп'яніння
  • Не варто приймати сонячні ванни на камінні над бурхливою водою
  • Не входіть розпашілими у холодну воду.
  • Не допускайте переохолодження тіла у воді, при появі судоми негайно вийдіть з води.
  • Утримуйте оточуючих від необережних вчинків.

ОСОБЛИВО БЕРЕЖІТЬ ДІТЕЙ:

-    постійно стежте за їхньою поведінкою біля води;

-    вчитися пірнати або плавати діти можуть тільки під контролем дорослих;

-    при подоланні водойм на човнах неповнолітні мають бути в рятувальних засобах;

-    стежте за іграми дітей навіть на мілководді, бо вони можуть під час веселощів упасти й захлинутися;

-    постійно тримайте у полі зору своїх дітей , особливо тих, які не зможуть покликати на допомогу  у разі нещасного випадку.

ПЕРША    ДОПОМОГА    ПОТОПАЮЧОМУ

Якщо це можливо, киньте йому рятувальний круг, мотузку або весло, якщо ви на човні. Підпливіть до нього позаду, візьміть його за комір або під пахви і пливіть з ним на боці або на спині, працюючи вільною рукою і ногами. Якщо ви  опинилися  біля човна, який перекинувся, то тримайтеся за нього і пливіть до найближчого берега, якщо це недалеко.

Ви бачите, що вам поспішають на допомогу, зачекайте на неї. Не панікуйте!

Хто постраждав, знімати можна тільки з корми чи з носа човна.

Запам'ятайте: після того, як витягли потопаючого з води, розтулить йому  рота, прочистіть дихальні  шляхи від піску і мулу, видаліть воду з легенів і шлунку ( потерпілого кладуть на живіт на зігнуте коліно і декілька разів натискують на спину), звільніть груди від одягу, який їх здавлює. Потім починайте штучне дихання.

Штучне дихання.  Найбільш ефектним є спосіб « з рота в рот» або « із рота в ніс». Потерпілого кладуть на  спину з різко закинутою назад головою. Нижню щелепу висувають вперед, щоб попередити западання язика і 15-20 разів на хвилину з однаковими інтервалами вдихають ротом повітря в рот або  ніс того, хто постраждав.

Якщо у потерпілого  зник пульс, то разом із штучним  диханням рекомендується непрямий масаж серця. Натискуйте долонями на 4-5 ребро  зліва від грудей 60-70 разів на хвилину. Але не забувайте терміново викликати « швидку допомогу» або лікаря!