» » День Пам'яті та Примирення
*** Актуальна інформація щодо прийому документів до 1-ого класу розміщена тут ***

Автор: psychologist від 8-05-2019, 10:44

День Пам'яті та Примирення

День пам’яті та примирення та День перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Вона скінчилася і найважливішим її підсумком має бути не перемога, а мир.

Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939–1945 років. Найтяжчі – демографічні, які оцінюють у 8–10 мільйонів осіб.

Українці боролися проти Гітлера та його союзників у арміях Польщі та СРСР, Канади і Франції, Сполучених Штатів Америки та Чехословаччини, на фронтах Європи, Північної Африки та Південно-Східної Азії, на Тихому та Атлантичному океанах.

Символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги став червоний мак, як і в багатьох країнах Європи.

Червоний мак (англ. – remembrance poppy) – міжнародний символ пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом – жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року.

Символ маку присутній і в українській фольклорній традиції – за легендами, маки зацвітали там, де пролилася козацька кров.

У цей день учні, батьки та вчителі нашої школи долучилися до цієї події. У школі було організовано заходи до Дня пам’яті, примирення та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Було проведено єдиний урок мужності із запрошенням ветеранів війни, їх родичів. Була організована виставка дитячих малюнків та тематичної літератури у шкільній бібліотеці. На перервах лунали ефіри шкільного радіо про внесок українського народу у перемогу над нацизмом. Учні 10-х класів організували лекторську групи та протягом дня інформували своїх молодших товаришів про події 1939-1945 років. Метою шкільного флешмобу «Ніколи знову» було послання, що діти України пам’ятають якою страшною ціною далася перемога, той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

1-А клас

1-Б клас