Школа №7 » Новини » Правила безпечного поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів

Правила безпечного поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів

Автор: admin від 10-04-2019, 12:28

Майже не щодня на території Запорізької області рятувальники проводять роботи щодо розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Жителі нашої області знаходять мінометні міни, артснаряди, авіабомби часів війни. У 2018 році піротехніки 477 разів залучалися для знешкодження виявлених підозрілих предметів схожих на вибухонебезпечні. Всього за минулий рік рятувальники знищили 5808одиниць вибухонебезпечних предметів в спеціально відведених місцях. На щастя потерпілих не було. З початку року на території області виявлено та знешкоджено 1682 одиниць вибухонебезпечних предметів.

З приходом весни мешканці міст і селищ розпочали весняно-польові роботи на присадибних ділянках та городах. Разом із цим зростає кількість виявлення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Страшну небезпеку приховують боєприпаси, які залишились лежати в землі до нинішніх часів, адже вони можуть з детонувати в будь-який момент. Необережне поводження з вибухонебезпечними предметами або дитячі пустощі можуть призвести до трагічних наслідків.

Часто саме діти знаходять подібні предмети та в них прокидається бажання проекспериментувати з ним або пограти у «війну». Тому підростаюче покоління в першу чергу повинно бути попереджено про наслідки таких небезпечних ігор.

Кількість випадків виявлення вибухонебезпечних предметів з кожним роком змінюється. Контролювати цей процес дуже важко тому, що невідомо, на якій глибині знаходиться снаряд та скільки потрібно часу, щоб він вийшов на поверхню.

Так, 31 березня надійшла інформація, про те що по вул. Вінницька Дніпровського району м. Запоріжжя на території домоволодіння вибухнула граната. Внаслідок вибуху пожежі та руйнування конструкцій будівель не відбулося але постраждали двоє підлітків 2005 та 2006 року. Один з яких на жаль загинув.

Виходячи з вище зазначеного, просимо Вас сприяти проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення.

Щиро запрошуємо до співпраці, яка є необхідною для підвищення рівня обізнаності людей щодо правил безпеки життєдіяльності. Лише разом ми зробимо життя безпечним!

Правила поведінки при виявленні ВНП

- якщо ви виявили вибухонебезпечний чи просто підозрілий предмет – негайно повідомте місцеві органи влади та за телефонами 101 та 102. Навіть якщо ви не впевнені, що цей предмет небезпечний – краще перестрахуватися. Адже запобігти краще, ніж ліквідовувати наслідки. Окрім того, треба дочекатися приїзду спеціальних служб, щоб точно вказати місце та обставини виявлення.

- ні в якому разі не підходьте до знахідки, це може бути вкрай небезпечно. Оптимально безпечна відстань – близько 500 м. Також необхідно окреслити місце знахідки за допомогою мотузки або стрічки. Проте неможна вбивати у землю кілки, адже поблизу цього місця можуть ще знаходитися снаряди.

- одразу припиніть будь-які роботи в районі небезпечного предмета. Удар лопати, грабель, каміння чи просто поштовх може призвести до вибуху.

- в жодному разі не пересувайте, не розбирайте, та не нагрівайте небезпечну знахідку.

- не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмета доки не прибули фахівці;

- категорично забороняється самостійно знешкоджувати вибухонебезпечні предмети. Це можуть робити тільки спеціально підготовлені фахівці.