» » ПОРАДИ БАТЬКАМ. АДАПТАЦІЯ ПЕРШОКЛАСНИКІВ
*** Актуальна інформація щодо прийому документів до 1-ого классу розміщена тут ***

Автор: psychologist від 13-09-2018, 17:07

1. Слова підтримки.

Дорослі рідко хвалять дітей, частіше помічають помилки ніж досягнення. Хваліть своїх дітей.

2. Час.

Вам необхідно потрапити у світ Вашої дитини. Спробуйте, щоб її інтереси стали Вашими. Не жалкуйте для дитини часу. Грайте, навчайтеся, розмовляйте дивлячись в очі дитині, так, щоб вона знала, що Ваш дорогоцінний час належить лише їй.

3. Допомога.

Батьки повинні постійно допомагати своїм дітям, коли робите для дитини щось особливе, скажіть, що це ви робите тому, що дуже любите її.

4. Ласка.

Кожній дитині необхідна ласка. Але є діти для яких ласка найцінніший вияв любові батьків.

5. Подарунки.

Не зловживайте подарунками, так як у дитини може сформуватися неправильна система цінностей. Якщо Ви ретельно вибираєте подарунок, даруйте його зі словами «Цей подарунок я вибрав тому, що дуже люблю тебе». Навіть відмовляючись, щось подарувати можна виражати любов. Наприклад «Ні, ми не будемо купувати це, проте це не означає що я тебе не люблю».

Як можуть допомогти батьки?

Найперше, що мають зробити батьки: створити позитивне емоційне ставлення до школи, в яку ходить дитина, і підтримувати високий статус школи і вчителя при сімейному спілкуванні.

ПОРАДИ БАТЬКАМ. АДАПТАЦІЯ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

1. Поясніть дитині, що означає «бути школярем» та для чого це потрібно. Розповідайте про школу, про існуючі в ній правила, щоб дитина була обізнана і, відповідно, відчувала себе впевнено, не боялася і не сумнівалася у своїх здібностях.

2. Продумайте режим дня і суворо його дотримуйтесь.

3. Навчіть першокласника задавати вчителю питання (не боятися і т.д.).

4. Розвивайте навички емоційного контролю, вміння підкорятися правилам.

5. Поясніть, що означає «акуратно», «старанно», формуйте самооцінку.

6. Розвивайте комунікабельні здібності.

7. Підтримуйте бажання вчитися.

8. Уникайте порівнянь своєї дитини з іншими дітьми, порівнювати можна тільки нові успіхи вашої дитини з його колишніми досягненнями.

9. Уважно слухайте дитину та давайте поради, як діяти в тій чи іншій ситуації.

10. Активно взаємодійте з учителем і шкільним психологом.

Ознаками успішної адаптації у школі є:

1. Першокласнику в школі подобається, до школи йде із задоволенням, охоче розповідає про свої успіхи та невдачі. У той же час, він розуміє, що головна мета його перебування в школі - навчання.

2. Першокласник не надто втомлюється: він активний, життєрадісний, добре спить і майже ніколи не скаржиться на головну біль чи біль в животі та горлі.

3. Першокласник досить самостійний: без зусиль переодягається на фізкультуру (легко зав'язує шнурки, застібає ґудзики), впевнено орієнтується в шкільній будівлі (може купити булочку в їдальні, сходити в туалет), при необхідності зможе звернутися за допомогою до кого-небудь з дорослих.

4. У нього з'явилися друзі-однокласники.

5. Йому подобається його вчителька і більшість вчителів, які ведуть додаткові предмети в класі.

6. На питання: "А може бути, краще повернутися в дитячий садок?" він рішуче відповідає: "Ні!"